Bulvar Loft
MENÜ

Bulvar LOFT, Ankara batı bölgesi konut dokusunun yoğun olduğu Çayyolu yerleşiminin İncek Bulvarı'na bağlandığı eksende, önemli bir konumda yer alıyor. Karma kullanımlarıyla yerleşim, İncek'te kentsel alt merkez oluşturma kurgusunu içeriyor.

Üniversite kampüsleri, TED ve diğer okullara, yakın bir konumda olan Bulvar LOFT'ta hâkim manzara, üniversiteler bölgesi, Çayyolu, Çankaya, İncek, Eymir, Mogan ve Gölbaşı yönü olarak her yöne doğru çeşitleniyor.

Yerleşimde kamusal mekân etrafında ticari mekânlarla birlikte konutlar tasarlanmıştır. Ankaralılar için yeni bir buluşma mekânı olacak bu kentsel yaşam alanı keyifli vakitler geçirilebilecek işlevleri içeriyor. Kafeler, mağazalar, gıda marketi, pastane, eczane, terzi, kuru temizleme ve kuaför gibi birimlerin yer aldığı bölüm LOFT avluya açılıyor. Proje alanının lineer yapısı içinde düşey bloklar olarak tasarlanan konutlar kentsel doku çeşitliliği içinde ele alınmıştır. Plan tipolojilerinde çeşitlilik sağlanarak farklı büyüklüklerde daire tipleri geliştirilmiştir.

Konut bloklarından rahat bir şekilde erişimi sağlanan sosyal merkezde spor ve eğlence mekânları yer alıyor. Sosyal merkez, özel tasarlanmış peyzaj alanlarına bağlanıyor.

İncek'te sosyal yaşamı destekleyecek ölçekte bir yerleşim tasarlanarak Bulvar LOFT konut sakinlerine komşuluklarla birlikte huzurlu bir yaşam atmosferi sağlanması amaçlanmıştır.